Přípravné setkání k projektu Učíme se z minulosti

Přípravné setkání k projektu Učíme se z minulosti

Praha, 3. března 2019 Od 1. do 3. března jsme se v Postupimi věnovali přípravě prvního semináře, který se uskuteční v rámci projektu Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání. Krom setkání s partnery projektu jsme navštívili řadu zajímavých míst, jako památníky bývalých věznic Lindenstrasse a Leistikowstrasse či muzeum Tränenpalast v Berlíně. Na těchto (a dalších) místech ukážeme účastníkům projektu, jak zde co nejefektivněji pracovat se studenty a mladými lidmi a atraktivním způsobem jim tak zprostředkovávat porozumění tragickým událostem moderních dějin. Účastníci z České republiky a Německa tu budou mít možnost sdílet své zkušenosti a pod vedením expertů zefektivnit své metody práce s mládeží.

Seminář v Postupimi proběhne již od 1. do 6. dubna 2019. Spolu s partnery se nám podařilo navýšit kapacitu projektu a přihlašování je tak stále otevřeno!

Více o projektu spolu s odkazem na přihlašovací seminář naleznete ZDE.
Projekt připravuje EUTIS, o.p.s. ve spolupráci se Spolkem Političtí vězni.cz a BBAG Potsdam. Projekt je kofinancován z programu Erasmus+.

Další aktuality

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce, které mají letos sice poněkud netradiční podobu, ale poselství naděje zůstává, na to nezapomínejme! Tým EUTIS...

Publikováno 10. 4. 2020
Pokračujeme i v karanténě!

Pokračujeme i v karanténě!

Brno, Praha, 26. 3. 2020 – Vzkaz od našeho týmu a od slovenských partnerů z Centra pre európsku politiku a tipy na...

Publikováno 26. 3. 2020