Prezentuj svou vizi

Prezentuj svou vizi

Evropský týden mládeže iniciuje Evropská komise každé dva roky. Podporuje tak zapojení mladých lidí do společenského dění a jejich aktivní občanství v Evropě i mimo ni. Hlavními tématy letošního ročníku, který se koná 12. – 19. dubna 2024, jsou demokracie a volby do Evropského parlamentu.

Cítíš, že by tvůj hlas měl být víc slyšet? Je ti mezi 16 a 22 lety a zajímá tě, co se děje kolem tebe? Zajímá tě, jak se zapojit do rozhodovacích procesů a převzít iniciativu ve svém městě či regionu? Máme pro tebe skvělou příležitost!

Moc rádi bychom tě pozvali na interaktivní workshopy, které se uskuteční napříč celou ČR a na které bude navazovat závěrečná konference v Praze, kde můžeš veřejně prezentovat svou vizi.

Workshopy v regionech

Co tě čeká ?

Získáš informace o programech Erasmus+ a Evropském sboru solidarity. Dozvíš se o způsobech aktivní participace na lokální úrovni – od studentských rad až po volby. Základy projektového řízení? Žádný problém, ukážeme ti je! Společně s odborníky identifikuješ lokální problémy. Vytvoříš svůj vlastní projektový návrh a odprezentuješ ho. Získáš zpětnou vazbu a možnost další konzultace pro realizaci svých nápadů.

Program workshopu

  • 9:00 – 9:30 – Registrace účastníků
  • 9:30 – 10:00 – Zahájení workshopu “Prezentuj svou vizi”
  • 10:00 – 10:15 – Jaké mám možnosti? Představení příležitostí v rámci programů ERASMUS+ a Evropský sbor solidarity.
  • 10:15 – 11:00- Co je to občanská společnost? Jak se zapojit a co změnit?
  • 11:00 – 12:00 – Projektová žádost, jak na ní?
  • 12:00 – 12:30 – Oběd
  • 12:30 – 14:15 – Práce na projektech
  • 14:15 – 15:15 – Workshop k volbám do Evropského parlamentu
  • 15:15 – 16:00 Zakončení workshopu

Účast na všech částech workshopu je povinná!

 

To nejlepší na konec – na závěrečné konferenci 7. 5. 2024 v Praze se sejde 12 týmů z workshopů a i ty můžeš být mezi nimi. Kromě možnosti prezentovat svůj projekt před porotou složenou z odborníků, získáš cenné kontakty, zkušenosti a vítězné týmy se mohou těšit i na věcné ceny. Všechny účastníky čeká certifikát o účasti a zájemce i konzultace s odborníky z Domu zahraniční spolupráce na přeměnu projektového záměru v reálný projekt.

Chceš se podílet na změně ve tvém okolí? Chceš, aby tvůj hlas byl slyšet?

Zaregistruj se !

 

Workshopy připravuje Dům zahraniční spolupráce, příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, ve spolupráci s organizací EUTIS, o.p.s.