Příprava druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti” je v plném proudu

Příprava druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti” je v plném proudu

Praha, 8. srpna 2019 –  Úterý 6. 8. a středu 7. 8. 2019 strávil náš tým spolu se zástupcem spolku Političtí vězni.cz na Jáchymovsku přípravou druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání”.

Seminář v Božím Daru a v Jáchymově naváže na šestidenní dubnové setkání v rámci stejného projektu, během kterého jsme v Postupimi a okolí se skupinou učitelů a pracovníků s mládeží z České republiky a Německa navštívili několik míst paměti, s místními experty diskutovali o metodách a postupech vhodných pro práci se studenty a mladými lidmi na těchto místech, a pod didaktickým vedením připravili návrhy vlastních vzdělávacích aktivit spojených s místy paměti.

Dvoudenní návštěva Jáchymovska a Božího Daru sestávala zejména z návštěvy jednotlivých míst paměti (zejména bývalých pracovních táborů, kde byli komunistickým režimem vězněni i političtí vězni), která jsou součástí naučné stezky Jáchymovské peklo. Navštívili jsme ale také i jáchymovské muzeum Královská mincovna, či Štolu č. 1. Na všechna tato místa se spolu s účastníky vrátíme na přelomu září a října, abychom si společně vyzkoušeli, jak je zakomponovat do výuky moderních dějin. Stejně tak jsme navštívili i jáchymovské informační centrum či jsme se setkali se starostou Božího Daru Janem Horníkem, se kterým jsme diskutovali možnosti spolupráce s městem v průběhu semináře.

Seminář v Božím Daru a v Jáchymově proběhne již od 27. 9. do 2. 10. 2019.
Další informace o projektu naleznete ZDE.

Projekt “Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání” připravuje EUTIS, o.p.s. ve spolupráci se Spolkem Političtí vězni.cz a BBAG Potsdam. Projekt je kofinancován z programu Erasmus+.

Další aktuality

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce, které mají letos sice poněkud netradiční podobu, ale poselství naděje zůstává, na to nezapomínejme! Tým EUTIS...

Publikováno 10. 4. 2020
Pokračujeme i v karanténě!

Pokračujeme i v karanténě!

Brno, Praha, 26. 3. 2020 – Vzkaz od našeho týmu a od slovenských partnerů z Centra pre európsku politiku a tipy na...

Publikováno 26. 3. 2020