Příprava druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti” je v plném proudu

Příprava druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti” je v plném proudu

Praha, 8. srpna 2019 –  Úterý 6. 8. a středu 7. 8. 2019 strávil náš tým spolu se zástupcem spolku Političtí vězni.cz na Jáchymovsku přípravou druhého semináře projektu “Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání”.

Seminář v Božím Daru a v Jáchymově naváže na šestidenní dubnové setkání v rámci stejného projektu, během kterého jsme v Postupimi a okolí se skupinou učitelů a pracovníků s mládeží z České republiky a Německa navštívili několik míst paměti, s místními experty diskutovali o metodách a postupech vhodných pro práci se studenty a mladými lidmi na těchto místech, a pod didaktickým vedením připravili návrhy vlastních vzdělávacích aktivit spojených s místy paměti.

Dvoudenní návštěva Jáchymovska a Božího Daru sestávala zejména z návštěvy jednotlivých míst paměti (zejména bývalých pracovních táborů, kde byli komunistickým režimem vězněni i političtí vězni), která jsou součástí naučné stezky Jáchymovské peklo. Navštívili jsme ale také i jáchymovské muzeum Královská mincovna, či Štolu č. 1. Na všechna tato místa se spolu s účastníky vrátíme na přelomu září a října, abychom si společně vyzkoušeli, jak je zakomponovat do výuky moderních dějin. Stejně tak jsme navštívili i jáchymovské informační centrum či jsme se setkali se starostou Božího Daru Janem Horníkem, se kterým jsme diskutovali možnosti spolupráce s městem v průběhu semináře.

Seminář v Božím Daru a v Jáchymově proběhne již od 27. 9. do 2. 10. 2019.
Další informace o projektu naleznete ZDE.

Projekt “Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání” připravuje EUTIS, o.p.s. ve spolupráci se Spolkem Političtí vězni.cz a BBAG Potsdam. Projekt je kofinancován z programu Erasmus+.

Další aktuality