Seminář pro středoškolské pedagogy – již na konci března v Brně

Seminář pro středoškolské pedagogy – již na konci března v Brně

Brno, 27. 2. 2020 – Na konec března připravujeme seminář pro české a slovenské středoškolské pedagogy dějepisu a společenských věd. Seminář, jehož hlavní část se uskuteční 28. 3. 2020 v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, je zaměřený na aktuální témata a trendy ve výuce na středních školách. 

V rámci semináře bude představen i nový program Evropské unie, jehož prostřednictvím mohou i školy financovat své projekty. Účast na semináři je zcela zdarma, účastníci mají hrazené ubytování, stravu během semináře a program. Aktuální program semináře, který začíná 27. 3. večeří a pokračuje 28. 3., naleznete ZDE.

Součástí semináře jsou přednášky a workshopy zaměřené na:

  • Mediální gramotnost
  • Strukturovaný dialog jako prostředek občanského vzdělávání
  • Výuku moderních dějin (práci s místy paměti)

Účastníci semináře se mohou zúčastnit i konference v rámci projektu “Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky”, která proběhne 27. 3. 2020 rovněž v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Další informace o konferenci najdete na webu. Podrobnosti o projektu “Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky” naleznete na webu projektu.

Pro přihlášení se na seminář stačí vyplnit registrační formulář:

Seminář pro pedagogy je připraven ve spolupráci s Katedrou politologie FSS MU, Českou radou dětí a mládeže, Úřadem vlády ČR – Oddělením Evropských programů a fondů a Centrem pre európsku politiku (Bratislava).

 

Další aktuality