Seminář pro středoškolské pedagogy – již na konci března v Brně

Seminář pro středoškolské pedagogy – již na konci března v Brně

Brno, 27. 2. 2020 – Na konec března připravujeme seminář pro české a slovenské středoškolské pedagogy dějepisu a společenských věd. Seminář, jehož hlavní část se uskuteční 28. 3. 2020 v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, je zaměřený na aktuální témata a trendy ve výuce na středních školách. 

V rámci semináře bude představen i nový program Evropské unie, jehož prostřednictvím mohou i školy financovat své projekty. Účast na semináři je zcela zdarma, účastníci mají hrazené ubytování, stravu během semináře a program. Aktuální program semináře, který začíná 27. 3. večeří a pokračuje 28. 3., naleznete ZDE.

Součástí semináře jsou přednášky a workshopy zaměřené na:

  • Mediální gramotnost
  • Strukturovaný dialog jako prostředek občanského vzdělávání
  • Výuku moderních dějin (práci s místy paměti)

Účastníci semináře se mohou zúčastnit i konference v rámci projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“, která proběhne 27. 3. 2020 rovněž v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Další informace o konferenci najdete na webu. Podrobnosti o projektu „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ naleznete na webu projektu.

Pro přihlášení se na seminář stačí vyplnit registrační formulář:

Seminář pro pedagogy je připraven ve spolupráci s Katedrou politologie FSS MU, Českou radou dětí a mládeže, Úřadem vlády ČR – Oddělením Evropských programů a fondů a Centrem pre európsku politiku (Bratislava).

 

Další aktuality

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce, které mají letos sice poněkud netradiční podobu, ale poselství naděje zůstává, na to nezapomínejme! Tým EUTIS...

Publikováno 10. 4. 2020
Pokračujeme i v karanténě!

Pokračujeme i v karanténě!

Brno, Praha, 26. 3. 2020 – Vzkaz od našeho týmu a od slovenských partnerů z Centra pre európsku politiku a tipy na...

Publikováno 26. 3. 2020