MEET-THE-EU

MEET-THE-EU

19. – 21. 11. 2018

Zajímáš se o problematiku Evropské unie?
Rád získáváš nové kontakty a zkušenosti?
Láká Tě vyjednávat slovem a argumenty?

Pokud ano, tak právě pro Tebe je tu MEET-THE-EU, který navazuje na předchozích devět ročníků úspěšného vzdělávacího projektu EU-week-end. Účastníky budou studenti středních škol a prvního ročníku VŠ z České republiky a Slovenska! Projekt organizuje obecně prospěšná společnosti EUTIS za podpory Konrad-Adenauer-Stiftung a ve spolupráci se slovenským Centrem pre európsku politiku a Eurocentry.

Co to je?

MEET-THE-EU je zábavně-vzdělávací akce plná aktivit neformálního vzdělávání, diskuzí a simulovaného jednání evropských institucí ušitá na míru aktivním mladým lidem, kteří rádi diskutují a zajímají se o aktuální dění.

Kdy a kde to je?

MEET-THE-EU je pořádán ve dnech 19. až 21. listopadu 2018 na Sluňákově, kousek od Olomouce.

Co Ti MEET-THE-EU přinese?

Program projektu je sestaven z rozmanitých bloků, které dohromady vytváří pestrou směs nových zážitků, kontaktů, zkušeností a informací. Zábavnou a soutěživou formou si osvojíš a rozšíříš znalosti o EU a vytvoříš si komplexnější a zasvěcenější pohled na její fungování. Během programu se na chvíli staneš ministrem jednoho z členských států EU a rozvineš si své soft skills. Součástí celé akce je totiž i simulace jednání Rady EU. Celé to znamená sedět u jednoho stolu s dalšími partnery, uzavírat dohody, debatovat v kuloárech a snažit se prosadit svůj názor při současném respektování názorů druhých. Dále se v programu setkáte i se vzdělávacími hrami (mini larpy) či budete poznávat Olomouc při plnění různých úkolů v týmech.

Pro koho je projekt určen?

Pro studenty středních škol a VŠ z celé České republiky a Slovenska ve věku 15 – 21 let.

Jak se přihlásit?

Stačí do 31. října 2018 vyplnit on-line formulář. Vzhledem k omezenému počtu míst platí, že čím dřív se přihlásíš, tím větší máš šanci na účast!

Kolik Tě to bude stát?

Zaplatíš si cestu do Olomouce a zpátky domů. Díky podpoře Konrad-Adenauer-Stiftung Ti hradíme ubytování, stravování plnou penzi i další program.

Máš otázku?

Na každou otázku Ti rádi odpovíme. Stačí napsat na: [email protected]