Letní soutěž

Letní soutěž

Na začátku druhého měsíce letních prázdnin jsme si pro vás ve spolupráci s Katedrou politologie FSS MU a Euroskop.cz připravili letní vědomostní soutěž. Ve třech kolech si můžete ověřit svoje vědomosti o zajímavostech z evropských států, o Evropské unii a o projektu Rozhoduj o Evropě. Zmiňovaná tři soutěžní kola se uskuteční od 3. do 23. srpna 2020 prostřednictvím platformy Kahoot.

Průběh soutěže

Každé soutěžní kolo bude probíhat od pondělí do neděle s tím, že kvíz lze vyplnit v kterýkoli z těchto dní, avšak jen do nedělní 19. hodiny. Soutěžící se zapojí rozkliknutím odkazu na platformu Kahoot, kde bude kvíz probíhat. Prosíme soutěžící o uvedení přesného jména a příjmení pro přesnou identifikaci soutěžících a následných výherců. Na konci každého kola zveřejníme na sociálních sítích aktuální bodový stav pěti nejúspěšnějších soutěžících. Body z každého kola budou následně spočítané, přičemž tři nejlepší řešitelé za všechna kola budou vyhlášeni skrze naše sociální sítě a získají skvělé ceny od našich partnerů a od projektu Rozhoduj o Evropě.

Soutěžní kola

První soutěžní kolo odstartuje 3. srpna a potrvá do 9. srpna do 19:00. V tomto kole na vás čeká deset otázek týkajících se zajímavostí ze států Evropské unie. V každé otázce je vždy jen jedna správná odpověď!

Druhé soutěžní kolo bude probíhat od 10. srpna do 16. srpna do 19:00. Tentokrát se zaměříme na fakta a zajímavosti o Evropské unii či jejích institucích. V každé otázce je opět jen jedna správná odpověď!

Poslední třetí kolo se uskuteční od 17. srpna do 23. srpna do 19:00. Otázky se v tomto závěrečném kole budou týkat projektu Rozhoduj o Evropě, průběhu regionálních seminářů či jeho partnerů. Stejně jako u předchozích kol bude mít i nyní každá otázka pouze jednu správnou odpověď! Informace o projektu najdete na stránce www.rozhodujoevrope.cz.

Tři soutěžící s nejvyšším celkovým počtem bodů budou vyhlášeni v pondělí 24. srpna.

 

Ceny pro vítěze

Připravené jsou pro vás skvělé knižní ceny od partnerů soutěže. Tři nejlepší soutěžící se navíc mohou těšit na propagační předměty projektu Rozhoduj o Evropě. Tři výherci získají knižní tituly od členů katedry politologie FSS MU: Nová média v politické komunikaci – Politici, občané a online sociální sítě (Alena Macková), Extremismus – manuál pro Policii ČR (Miroslav Mareš), Pravicový extremismus v České republice (Miroslav Mareš), Nebezpečné známosti II. – Pravicový extremismus v malém přeshraničním styku (SRN – CZ) (Miroslav Mareš). Skvělou publikaci Nejlepší kniha o Fake News, dezinformacích a manipulacích (Miloš Gregor, Petra Vejvodová a Zvol si Info) věnoval do soutěže Euroskop.cz. Vítěz soutěže se může taktéž těšit na termolahev s logem projektu Rozhoduj o Evropě a soutěžící na druhém a třetím místě potěší plátěná taška s logem projektu.

 

 

V případě technických problémů v průběhu soutěže nás neváhejte kontaktovat na sociálních sítích nebo na timea.cervenova@eutis.cz.

Další aktuality